SFEERIMPRESSIE Seizoen 2019-2020
Rob van Bavel, CĂșnla Williams, Alessio Calore, Dimitris Koutantos 7 september 2019Rob van Bavel (piano), Cúnla Williams (zang), Alessio Calore (contrabas) en Dimitris Koutantos (drums)
Prachtig openingsconcert nieuw jazzseizoen PJPJ Cultureel Centrum Voorschoten Afgelopen zaterdagavond 7 september 2019 werd in het Cultureel Centrum het jazzseizoen 2019-2020 ingeluid met een prachtig jazzconcert bij Podium Jong Professionals Jazz Voorschoten! Alle tafels in de grote zaal bezet betekent een goede opkomst. Zangeres en jong talent Cúnla Williams stal meteen de show met haar mooie stem en leuke uitstraling. Ook de swingende begeleiding en pianosolo’s van toppianist en conservatoriumdocent en jazzprijzenwinnaar Rob van Bavel maakten indruk. Fijne vertolkingen van het openingsstuk ‘Del Sasser’ in een arrangement van Sam Jones en ‘I Was Doing All Right’ van George Gershwin kwamen voorbij. Bij het 4e nummer schenen de spots op pianist Rob van Bavel, bassist Alessio Calore en drummer Dimitris Koutantos die spetterden met een instrumentale versie van ‘It Ain’t Necessarily So’ uit Porgy en Bess. De tweede set begon met een hoogtepunt van het optreden met de zeer fraai uitgevoerde ballad ‘The Peacocks’ van Jimmy Rowles in een duet van Cúnla en Rob. Hierna volgden standards als ‘Speak Low’, ‘Pennies From Heaven, ‘Never Will I Marry’ en uitsmijter ‘Love You Madly’ van Duke Ellington. Op verzoek van voorzitter Tjeerd Klapwijk en applaus uit de zaal volgde nog ‘But Not For Me’ als een swingende toegift aan het einde van een voortreffelijke jazzavond!
Joris van Deventer, Simon Rigter, Herman Otten e.a. 12 oktober 2019Joris van Deventer (drums), Simon Rigter (saxofoon), Herman Otten (zang), Ian Cleaver (trompet), Wouter van Deventer (gitaar) en Cas Jiskoot (contrabas)Schitterend PJPJ jazzconcert afgelopen zaterdagavond 12 oktober in Cultureel Centrum In de grote zaal van het Cultureel Centrum Voorschoten vond afgelopen zaterdagavond bij Podium Jong Professionals Jazz een schitterend jazzconcert plaats. Bijna honderd jazzliefhebbers vulden de zaal. Vanaf 20:00 uur speelde het kwintet van drummer en jong talent Joris van Deventer stukken van (musical-)componist en songwriter Cole Porter uit de eind jaren ‘40 en ’50. Joris werd bijgestaan door nieuwe generatie jazztalenten uit Amsterdam en Den Haag: zijn broer Wouter van Deventer op gitaar, trompettist Ian Cleaver (afgelopen zondag ook nog te bewonderen bij ‘Vrije geluiden’ op TV bij de VPRO in het ‘Mo van der Does Kwartet’) , Cas Jiskoot op contrabas, en als special guest Simon Rigter op tenorsaxofoon; oudgediende en docent aan Codarts Rotterdam en Conservatorium Amsterdam. Bekende stukken passeerden waaronder ‘Easy To Love’ en ‘Everytime We Say Goodbye’ (eerste hoogtepunt van de avond) met een met veel gevoel gespeelde melodie door Ian Cleaver op trompet en daarna prachtige solo’s van Ian en Simon. Ook het fijn ritmische gitaarspel van Wouter van Deventer viel op. De eerste set werd afgesloten met het in zes/achtste maat gespeelde ‘Night and Day’. In de tweede set betrad de Belgische zanger Herman Otten het podium. Herman heeft een opvallend warme stem. Hij zong bekende jazzstandards zoals ‘Skylark’ en ‘You Go to My Head’ en ook het in het Nederlands gezongen ‘Sammy’ van Ramses Shaffy waarbij het publiek spontaan mee begon te zingen. De avond eindigde met de toegift ‘Teaneck’ (Cannonball Adderly) op een tekst van Karrin Allyson. Al met al een succesvolle avond bij PJPJ.
Sitting Horns en Eef Albers 9 november 2019Sitting Horns en Eef Albers, gitaar
PJPJ concert met Sitting Horns en Eef Albers groot succes In een gevulde grote zaal van het Cultureel Centrum Voorschoten vond afgelopen zaterdagavond 9 november een onderhoudend en afwisselend concert plaats. ‘Sitting Horns’; een 5-koppige formatie van jong jazztalent presenteerde zich bij Podium Jong Professionals Jazz met simpele maar heldere blazersarrangementen.
De muziek voor de pauze werd gebracht met een dosis humor op theaterachtige wijze. Grappig waren heel lange rusten in thema’s, een eindeloos lang aangehouden trompettoon en droge aankondigingen door altsaxofonist en componist Kasper Moliin (Denemarken) die menige lach aan het publiek ontlokte en meteen een goede sfeer creëerde. Trompettist Magnuss Baugis (Letland) zong op verdienstelijke wijze de standard ‘Almost Like Being in Love’. Mooie solo’s door altsaxofonist Kasper, trompettist Magnuss en tenorsaxofonist Ukko Heinonen uit Finland wisselden elkaar af; begeleidt door drummer Kobe Gregoir (België) en bassist Simon Kalker (NL).
Na de pauze betrad special guest Eef Albers het podium en in het eerste nummer ‘Timecube’ (geschreven door Kasper Moliin) gaf de 69-jarige gitarist in zijn solo meteen zijn visitekaartje af! Het leek even of Jimi Hendrix en Eddie van Halen het podium hadden betreden. De melodie van het derde stuk ‘Can’t We Be Friends’ (bekend van Frank Sinatra) werd weer smaakvol gezongen door Magnuss Baugis. Het publiek luisterde aandachtig en beloonden de 6 musici met een daverend applaus na het slotnummer ‘No Matador’.
Tamara Baas & band 14 december 2019Tamara Baas & bandIn de in kerstsferen verlichte grote zaal van het Cultureel Centrum Voorschoten vond afgelopen zaterdagavond 14 december 2019 bij Podium Jong Professionals Jazz een prachtig concert plaats. Ditmaal louter een presentatie van jonge jazzmusici, deels studerend en deels net afgestudeerd aan het Koninklijk Conservatorium. Het jazz minnend publiek kon genieten van zangeres Tamara Baas en de Australische pianist Hue Blanes ondersteunt door saxofonist Jose Cervera Minguez uit Spanje, contrabassist Ignacio Santoro uit Argentinië en drummer Nitin Parree uit Den Haag.
Tamara had een uitgebalanceerd repertoire gekozen, met niet de meest bekende jazzstandards en het was spannend; ook omdat de interpretatie van de stukken niet doorsnee was. Het concert begon met een uitvoering van Blue in Green van Miles Davis. Tamara Baas en Hue Blanes zongen tweestemmig en dit voegde een origineel geluid toe aan het stuk. Nummers als Stolen Moments en East of The Sun passeerden de revue. De zangstem van Tamara is niet zwoel maar prettig scherp, zuiver gezongen en helder met hier en daar een muzikaal gilletje. Hoogtepunt van de eerste set was een prachtige versie van Close Your Eyes (Bernice Petkere 1933). Pianosolo’s van Hue Blanes werden door het publiek met applaus ontvangen. De tweede set bevatte Wildflower van Wayne Shorter en een instrumentale versie van The Peacocks met een sterke melodieuze saxsolo van Jose Cervera. Een in het Spaans gezongen Body and Soul (Cuerpo Y Alma) in 5-kwarts maat, in een uitvoering van Esperanza Spalding met subtiel drumspel van Nitin Parree en bassolo van Ignacio Santoro, was een hoogtepunt in de tweede set. Het concert eindigde met de uitsmijter I Mean You van Thelonious Monk. Het publiek ging tevreden naar huis.
Tamara Baas - zang Hue Blanes - piano José Cervera Minguez - altsaxofoon Ignacio Santoro - contrabas Nitin Parree - drums
Big Band Koninklijk Conservatorium Den Haag 25 januari 2020Big Band Koninklijk Conservatorium schittert in Cultureel Centrum! Afgelopen zaterdagavond 25 januari vond een geweldig jazzconcert plaats in het Cultureel Centrum Voorschoten. De Big Band Koninklijk Conservatorium schitterde door kwaliteit, zuiverheid en performance. De grote zaal van het Cultureel Centrum werd compleet gevuld door publiek en jazzliefhebbers en doordat er meer dan 130 bezoekers waren gingen ook de schuifdeuren van de filmtheaterzaal open om er genoeg zitplaatsen bij te trekken.
De heel getalenteerde jazzmuziekstudenten van over heel Europa waaronder België, Letland, Spanje en Nederland maar ook de Verenigde Staten en Zuid-Korea traden op onder de inspirerende leiding van dirigent John Ruocco. Sterk gekozen arrangementen van beroemde big bands zoals die van Count Basie, Stan Kenton, Mel Lewis en Thad Jones bepaalden de toon. De opening ‘Little Pixie II’ van Thad Jones was meteen een prachtige binnenkomer die gevolgd werd door een fantastische uitvoering van ‘The Kid From The Red Bank’ van Count Basie met een mooie tenorsax solo van de Spaanse Alba Gil Aceytuno. De eerste set werd afgesloten met ‘Raincheck’ van Billy Strayhorn. In de tweede set na de pauze volgden ‘Ding Dong Ding’ van de Mel Lewis Jazz Orchestra en arrangementen van Jim McNeely en Jimmy van Heusen. Een hoogtepunt was de uitvoering van ‘Ana Maria’ van Wayne Shorter met een prachtige tenorsaxsolo van de Spanjaard Jaume Pineda Soler. Het concert werd afgesloten met de uitsmijter ‘The Magic Flea’ van Count Basie in een arrangement van Sam Nestico. Het publiek ging zeer tevreden naar huis.
Sfeer video opname door Peter Aerts van het concert: https://bit.ly/2HeE9Rs en https://bit.ly/34qJXSV
Dirigent: John Ruocco
Trompet: Dylan Morais Kristians Kalva Reinis Ausmanis Niccolo Angioni
Trombone: Yiannis Marinos Gerard Piera Pareno Huub de Jong Pawin Pungbua
Saxofoon: Chakseng Lam, altsaxofoon Alba Gil Aceytuno, alt saxofoon Jaume Pineda Soler, tenorsaxofoon Antonio Jara de Cavalho, tenorsaxofoon Dong-Gi Kim, baritonsaxofoon
Piano: Jonas Paenen Contrabas: Kyriacos Kesta Drums: Joris van Deventer Gitaar: Youngchan Na
Niels Tausk, trompet & band 16 februari 2019Niels Tausk, trompet & band
met zanger Roberto Galanto, Federica Lorusso op piano, Alessio Calore op contrabas en Marcello Saracino op drums.
Afgelopen zaterdagavond 16 februari 2019 verzamelden zich rond de 100 jazzliefhebbers in het Cultureel Centrum om te genieten van een jazzconcert bij PJPJ (Podium Jong Professionals Jazz) met top-jazztrompettist Niels Tausk. En het werd een geweldig avondje! Niels zorgde meteen voor een fijne jazzsfeer met het openingsnummer ‘Old Devil Moon’ uit 1947 (van Burton Lane) begeleid door de jonge Italiaanse talenten: Federica Lorusso op piano, Alessio Calore op contrabas en Marcello Saracino op drums. Vanaf het tweede stuk voegde ook zanger Roberto Galanto zich bij het kwartet.
Naast het prachtige trompetspel van Niels weerde het jonge talent zich kranig met smaakvolle pianosolo’s van Federica Lorusso en zanger Roberto liep warm tijdens het liedje ‘Where Do You Start’ van Johnny Mandel. In de tweede set was een hoogtepunt het Braziliaanse nummer ‘Começar De Novo’( muz. Ivan Lins uit 1979), heel smaakvol gezongen door Roberto. Een prachtige instrumentale versie van ‘Driftin’ van Herbie Hancock volgde hierop met fijn drumsolowerk van Marcello! Het tweede hoogtepunt was - het door Niels betitelde- ‘Yabadabadoo Time’, een variatie op het thema van de ‘Flinstones’ filmmuziek. Na het slotstuk ‘Pennies From Heaven’ ontving de groep een staande ovatie en volgde na het verzoek van de zaal nog een toegift (blues) met zangimprovisatie (‘scatting’) van Niels zelf en Roberto! Een jazzfeest voor de aanwezigen! Trio Agerbeek, Albjerg, Klapwijk met Luca Warmer 25 juli 2020Trio Agerbeek, Albjerg en Klapwijk met special guest Luca Warmer
Zaterdagavond 25 juli 2020 trad op een speciaal en besloten concert voor vrienden, donateurs en sponsors van PJPJ (Podium Jong Professionals Jazz), waaronder ook jazzvips uit Leiden en wethouder cultuur en locoburgemeester Paul de Bruijn, een topformatie op! PJPJ wilde een inhaalconcert organiseren i.v.m. het gemis van de PJPJ concerten dit voorjaar door corona! Jazzicoon Rob Agerbeek (piano) was bereid om te komen spelen met zijn trio met bassist Erik Albjerg en drummer Tjeerd Klapwijk en voor de gelegenheid werd het trio aangevuld met de zeer getalenteerde jonge zangeres Luca Warmer. Het concert werd geopend door het trio met het stuk ‘Out of this World’ van componist Harold Arlen, gevolgd door ‘Things ain’t what they used to be’ van Duke Ellington en het nummer ‘Cubano Chant’ van Ray Bryant met een spannende drumsolo van Tjeerd Klapwijk. Rob Agerbeek (inmiddels al 83 jaar) speelt nog steeds als een jonge meester!
Zangeres Luca Warmer kwam op en zong het nummer ‘I only had eyes for you’ van Billy Holiday uit 1952. Hierna was de spanning echt gebroken want de chemie tussen Luca en het trio zorgde voor een geweldige swing en het publiek voelde de “vibe”! De eerste set werd afgesloten met de door Luca prachtig gezongen ballad ‘Body and Soul’ met een mooie contrabassolo van Erik Albjerg en ‘Nice work if you can get it’ van George and Ira Gershwin uit 1937. De tweede set begon met 4 instrumentale stukken; swing, ballad, latin-jazz en boogie-woogie van het Rob Agerbeek Trio en vervolgens nog 6 bekende stukken waaronder ‘Yardbirdsuite’ van Charlie Parker en ‘No more Blues’ uit 1957 van de Braziliaanse zangeres Elizeta Cordoso.. swingende samba. Het concert werd afgesloten met de uitsmijter ‘Sunny Side of the Street’ van Louis Armstrong. Een heerlijk concert door een professioneel jazzkwartet.
![]() MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOORAudio van Hooidonk, Leiden CRealiTijd, technische workshops Frans Spendel Makelaardij Gemeente Voorschoten Grapefish Koninklijk Conservatorium 's-Gravenhage Va Bene, Siciliaans specialiteiten restaurant Praktijk Frisolaan, manuele- en fysiotherapie René Zoetemelk, fotograaf en tekstschrijver Sportfondsen Voorschoten Stichting Fonds tot steun, Amsterdam Stichting Senioren Voorschoten J. van Vliet & Zn. Tweewielerspecialist W. van Rooyen, veevoerders
Seizoen 2020-2021 >Seizoen 2019-2020 >Seizoen 2018-2019 >Seizoen 2017-2018 >Seizoen 2016-2017 >Seizoen 2015-2016 >Seizoen 2014-2015 >Seizoen 2013-2014 >
|